АГРОВОЛОКНО: выбор и применение

Протягом багатьох років у сільському господарстві для створення надґрунтового клімату використовується поліетиленова плівка. Але при її застосуванні виникає низка проблем, які значно впливають на якість одержуваної продукції. Поліетиленова плівка не захищає рослини від перегріву, заморозків, вона не пропускає повітря, що зі свого боку призводить до утворення конденсату і розвитку цвілі. Укриття з поліетиленової плівки вимагають регулярного провітрювання. Для поливу, який проводиться під плівку, необхідно повністю знімати безкаркасне накриття. Цей матеріал недовговічний - заміну плівки на теплицях доводиться робити 1-2 рази на рік.
Щоб уникнути всіх перерахованих вище проблем, а також з метою підвищення врожайності в сільському господарстві вже протягом 15 років активно використовується агроволокно.
Агроволокно це унікальний за своїми властивостями матеріал, який створює оптимальний мікроклімат для росту рослин, що в результаті прискорює процес дозрівання і підвищує рівень врожайності. Агроволокно виготовлено з поліпропіленового волокна, що забезпечує екологічно чисте рослинництво та овочівництво, а також є екологічно безпечним для довкілля.
Переваги агроволокна
- Захищає рослини від ультрафіолету, при цьому рівномірно розсіюючи сонячне світло, що запобігає обгоранню;
- Пропускає воду і повітря, що дає змогу відмовитися від такої трудомісткої роботи, як провітрювання укриттів у сонячні дні.
- Так само під ним не утворюється конденсат. Полив рослин проводиться безпосередньо на агроволокно;
- Не потребує каркасної конструкції, агроволокно розстеляють безпосередньо на ґрунт, у який посіяно насіння або висаджено розсаду;
- Повітряний прошарок під агроволокном нагрівається повільніше, що дає змогу уникнути перегріву рослин і ґрунту в літній період;
- Захищає рослини від шкідливих комах і птахів. Потреба в застосуванні інсектицидів і гербіцидів знижується, що дає можливість вирощувати екологічно чисту продукцію;
- Захищає від заморозків (до -3...-10 °С), граду, снігу та поривів вітру;
- Чорне мульчувальне агроволокно перешкоджає росту бур'янів і запобігає самосіву;
- Застосування агроволокна веде до підвищення врожайності, оскільки збільшується період вегетації рослин;
- При дбайливому використанні термін експлуатації агроволокна 1-3 сезони (залежно від щільності).
Види агроволокна та їх застосування
Агроволокно весняне щільністю 17, 19 г/м² (біле)
Використовується в ранній весняний період після посіву насіння або висадки розсади. Захищає рослини від весняних заморозків (до -3°С), граду, снігу та поривів вітру. Для використання необхідно накрити ґрунт агроволокном і закріпити краї шпильками. Агроволокно пропускає вологу, повітря і сонячне світло (до 85%), що дає змогу проводити полив безпосередньо на матеріал. Не потребує провітрювання. Може використовуватися впродовж усього періоду дозрівання рослин. Агроволокно щільністю 17-19 г/м2 рекомендується використовувати для вирощування огірків, томатів, кабачків, баклажанів, перцю, шпинату, салату, щавлю, редиски, всіх видів капусти, дині, а також інших овочевих і ягідних культур.
Агроволокно зимово-весняне щільністю 30 г/м² (біле)
Агроволокно щільністю 30 г/м² характеризується більшою щільністю і більш низьким пропусканням світла (до 70%). Захищає рослини від вітру, граду, снігу, витримує заморозки (до -5°С), не рветься під вагою снігу. Застосовується аналогічно агроволокну 17-19 г/м2, так само може використовуватися як покриття каркасних теплиць.Агроволокно зимове щільністю 50 г/м² (біле)
Використовується в зимовий період, оскільки його щільність дає змогу витримати заморозки (до -10°С). Підходить для укриття полів, дерев і чагарників у зимовий період. Застосовується на каркасних теплицях і парниках. Може так само використовуватися як додаткове накриття на менш щільні види агроволокна під час підготовки до очікуваних заморозків.Агроволокно у формі рукава щільністю 17, 19, 30 50 г/м² (біле)
Зручна у використанні форма агроволокна застосовується для захисту дерев і чагарників.Агроволокно мульчувальне щільністю 50 г/м² (чорне)
Чорне агроволокно використовується для захисту від бур'янів, переохолодження, перегріву та пересихання ґрунту. Сповільнює ріст бур'янів і запобігає самосіву. Ґрунт залишається пухким, під агроволокном не утворюється цвіль і гниль. Мульчувальне агроволокно сприяє прогріванню ґрунту навесні, зберігає овочі та ягоди в чистоті, оскільки ґрунт не розбризкується під час поливу.Чорне агроволокно широко використовують у ландшафтному дизайні, як підкладковий матеріал під мармурову крихту, деревну кору тощо.
Після закінчення сезону агроволокно знімають, струшують землю. Обполіскують водою, висушують і зберігають у сухому, темному місці до наступного сезону.
Ознайомитися з нашим асортиментом агроволокна ви можете у відповідному розділі нашого сайту.
Автор: Черевко Ольга